Archi-wizator aukcji
Data archiwizacji: 2010-08-31 20:07:48 CEST
Oryginalna aukcja: http://www.allegro.pl/item1103852252.html
Zobacz rowniez wersje z zarchiwizowanymi obrazkami (beta)

Rosiczka królewska (Drosera regia) (1103852252) - Aukcje internetowe Allegro

 

Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy


  
Dodaj tę kategorię do ulubionych
Sprzedaj swój przedmiot w tej kategorii
 

Rosiczka królewska (Drosera regia)

(numer 1103852252)
 

Dane  
Aktualna cena61,00 zł
Do końca Zakończona
(nie 11 lip 2010 22:14:11 CEST)
Sprzedający sraka_praptaka (70)
Ofert kupna 6
Najwyższa oferta b...9 (63)
Ograniczenie Kup Teraz - kliknij po więcej informacji
Ograniczenie dla Użytkowników
bez pełnej aktywacji konta
Więcej informacji
Lokalizacja Zagłębie Dąbrowskie - Śląsk
Koszt przesyłki pokrywa Kupujący
Sprzedaż zakończona
  Kupujący: b...9 (63)

Kwota do zapłaty: 61,00 zł (plus ewentualne koszty transportu)Transport i płatność
Opcje dostawyKoszt wysyłki 

 Paczka pocztowa ekonomiczna

 10,00 zł

 Paczka pocztowa priorytetowa

 12,00 zł

 List polecony ekonomiczny

 5,00 zł

 List polecony priorytetowy

 6,00 zł

 Odbiór osobisty
Formy płatności
Płatność przy odbiorze


 
Opis
szablon

Rosiczka kr
ólewska (Drosera regia)

 

Rosiczka królewska (Drosera regia) to odkryta w pierwszej połowie XX wieku największa rosiczka na ziemi. Jest rośliną wieloletnią.

Rosiczki to rośliny rosnące naturalnie na glebach ubogich, o odczynie 3,5-4,5 pH. Spotkać je można w terenach podmokłych, na torfowiskach, w pobliżu bagien i na piaskach. Ich drapieżny tryb życia to sposób na deficyt związków mineralnych w podłożu. Ofiara jest wabiona błyszczącymi kroplami słodkiej i lepkiej cieczy wydzielanej na szczytach czułków porastających powierzchnie liści. Przyklejona do liścia usiłuje się uwolnić powodując swymi ruchami zamykanie się liścia i wytwarzanie kwasu mrówkowego, który ją powoli trawi.

obrazek

Rosiczka królewska występuje naturalnie w Górach Smoczych w południowej Afryce, gdzie opady wynoszą około 800 mm rocznie. Jest uważana za największą rosiczkę świata. Jej lancetowate liście osiągają długość do 45 cm w słońcu, 70 w cieniu, chociaż w hodowli zanotowano także dłuższe! Liść potrafi owinąć się dookoła ofiary kilkukrotnie! Rosiczkę królewską z powodzeniem można uprawiać na domowym parapecie.

Aby móc się cieszyć pięknem owadożernej rosiczki należy:

  1. Posadzić ją najlepiej w torfie (3,5-4,5 pH), który wcześniej należy namoczyć w zdemineralizowanej wodzie. Za podłoże mogą także służyć przeróżne mieszanki na bazie torfu. Doniczka powinna być wysoka, ponieważ roślina ma długie korzenie. Przesadzanie może się odbywać o dowolnej porze roku.
  2. Postawić w słonecznym miejscu(najlepiej na południowym oknie, chociaż inne z wyjątkiem północnego też się sprawdzą).
  3. Pilnować aby podłoże było cały czas wilgotne. Najlepiej postawić pojemnik w podstawce z wodą.Do podlewania używamy wody destylowanej (najlepiej), przegotowanej i odstanej, bądź deszczówki jeśli mieszkamy na terenie czystym ekologicznie. Kranówka może roślinie wypalić korzenie.
  4. Drosera regia nie wymaga zimowania i może przez cały rok stać na parapecie!
  5. Jest to roślina drapieżna i sama zaopatruje się w składniki mineralne pobierane ze złapanej zdobyczy, dlatego też nie nawozimy!!!

Spełnienie powyższych warunków może wydawać się trudne osobom, które nigdy nie miały do czynienia z roślinami owadożernymi, ale praktyka zawsze dowodzi, że jest inaczej;) Wiele roślin drapieżnych można z powodzeniem uprawiać w domu, a ich obserwowanie potrafi sprawić wiele frajdy!

Przedmiotem aukcji jest młoda rosiczka królewska. Roślina ma około 9 cm wysokości i rośnie w pojemniku o średnicy 5,5 cm. Zdjęcia zamieszczone w aukcji przedstawiają oferowany egzemplarz (można powiększyć otwierając w nowej karcie). W przeciwieństwie do innych moich aukcji nie przewiduję wystawienia w najbliższym czasie kolejnej rosiczki królewskiej, dlatego też polecam i zapraszam do licytacji;) Zachęcam także do wcześniejszego zadawania pytań w razie niejasności;)

obrazek 

                   507290345
                    4319156
                     e-mail

Paczka ekonomiczna – 10 zł

Paczka priorytetowa – 12 zł

-istnieje możliwość tańszej wysyłki

(info na dole strony):

List polecony ekonomiczny – 5 zł

List polecony priorytetowy – 6 zł

Nie wysyłam za pobraniem!

Możliwy odbiór osobisty

Odwiedź inne moje aukcje!!!

Informacje

Rośliny są wysyłane paczką w pojemniku z podłożem, ale istnieje również możliwość tańszej wysyłki jednej - dwóch sztuk listem oraz większej ilości listem bez podłoża
(w razie zainteresowania opcją tańszej wysyłki proszę o kontakt). W obu wypadkach są pakowane tak, by przetrwały podróż.
Towar jest wysyłany po zaksięgowaniu wpłaty na konto w takich dniach, aby uniknąć długiego leżenia roślin na poczcie (preferowane poniedziałki, wtorki i środy).
Jeśli paczka ma być nadana na inny adres niż podany w Allegro proszę o kontakt, gdyż w innym wypadku po zaksięgowaniu  wpłaty zostanie nadana na adres z Allegro.
Istnieje możliwość umówienia się na odbiór osobisty. W tym wypadku zapytaj się najlepiej jeszcze przed dokonaniem zakupu  o miejsce możliwe do sfinalizowania transakcji (preferowane centrum Katowic, Siemianowic Śląskich i miast Zagłębia Dąbrowskiego).
Mile widziany kontakt towarzyszący zakupowi:)


  • wykorzystane w aukcji zdjęcia stanowią własność użytkownika sraka_praptaka

sraka_praptaka

Dodano 2010-07-06 17:25
Sceptycznie nastawione osoby informuję, ze sprzedający, ani żaden jego kolega nie podbija ceny;] Licytują jedynie osoby naprawdę zainteresowane i takie też osoby są proszone o składanie ofert, których nie odwołuję. Jednocześnie pozdrawiam pana, który skusił się o zaopatrzenie użytkowników pewnego forum w sadzonki rosiczki królewskiej:) Dobrze kombinujesz gościu;) Sam żałuję, że nie skołowałem sobie wcześniej więcej okazów:P Osoby biorące udział w licytacji informuje, ze roślina jest dobrze ukorzeniona i nic nie wskazuje na to, żeby chorowała. Przed wysyłką mogę ewentualnie zaprawić jej podłoże jeszcze Nomoltem i Topsinem, żeby było git i cacy. Pozdrawiam:)
Dodano 2010-07-08 00:10
Apeluję do osób z pewnego forum (pana Artura), aby nie obrażać osób licytujących;] Powtarzam też, że cen nie podbijam. Jakbym chciał podbijać swoje aukcje, to by już dawno muchołówki nie kosztowały złotówki, bo serio są warte więcej;] Dziękuję również za propozycję, ale obecnie więcej regii nie potrzebuję (roślin się pozbywam, a nie nabywam i wystarczą mi dwie sztuki, które sobie zostawiam). Co do ceny regii, to sam jestem zaskoczony, ale płakać z tego powodu nie będę:P Niektórym widać została kasa po komunii:) Zaznaczam także, iż nie udzielam się na pewnym forum, bo wolę się spotkać tet-a-tet i wypić browara, więc jeśli ze mną nie piłeś, to mnie nie znasz. Ale wyjazd do Wenezueli macie fajny... Dziękuję za uznanie wobec mojego nicku Allegro;) Wszystkie inne były zajęte. Zapraszam do dalszej licytacji;)
Dodano 2010-07-08 11:55
Torf, w którym rośnie roślina nie jest gliniasty (nie wiem co masz z oczami, że widzisz glinę). Jest to mieszanka torfu, perlitu i odrobiny żwiru, w którym roślina się ukorzeniała jakiś czas temu. Od kilku miesięcy wydaje nowe liście i przybiera na wzroście, wiec czemu miałaby zamierać? Nie chce też martwic, ale dolne liście z reguły usychają u roślin i odpadają po pewnym czasie, bo to są najstarsze liście. Problemem byłoby zasychanie nowo wypuszczonych młodych liści (tak, będziesz na allegro:P). Nie żebym się na was wypinał forumowicze z SB, ale w razie niejasności zachęcałem do wcześniejszego zadawania pytań, więc jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to zapraszam, a nie mi tam o cenie, której sobie sam nie wymyśliłem, gliniastym torfie, zamieraniu rośliny i nie wiem czym jeszcze na boku pisać... Osoby biorące udział w licytacji pragnę poinformować, że jedyne czego roślina będzie mogła potrzebować w najbliższym czasie, to wyższa doniczka. Problemem dla rośliny nie powinna być także wymiana podłoża na złożone z innych składników niż zastosowane u mnie. Podobno regie można przesadzać o dowolnej porze roku. Sam ostatnio przesadziłem większy egzemplarz, do wyższej doniczki i przyjął się nie robiąc żadnych kłopotów:) Zwycięzce licytacji proszę o kontakt w celu ustalenia dalszych szczegółów, w tym dotyczącego tego czy mam coś dorzucać gratis do przesyłki;) Pozdrawiam:)
Dodano 2010-07-08 12:05
Aha, ceną jestem zaskoczony, bo nie znam prawdziwej wartości regii. Jakbym wiedział ile jest warta, to bym na początku ją wycenił udostępniając opcje "Kup teraz". Pozdrawiam
Dodano 2010-07-11 12:18
Uwaga! Zmiana kosztów wysyłki! Od teraz nadanie listem poleconym wynosi 0zł;) Pozostałe opcje wysyłki za odpowiednią dopłatą, czyli polecony priorytet 1zł, paczka ekonomiczna 5zł, paczka priorytetowa 7zł;) Dodatkowo mogę dorzucić gratis, o którym pisałem wcześniej, czyli niewielkich rozmiarów muchołówkę (kultywar do uzgodnienia po wygranej aukcji, rozmiar uzależniony od innych zamówień) lub jakąś rosiczkę. Promocja spowodowana jest tym, że przy wyższej kwocie zamówienia zawsze można liczyć na bonusy, a poza tym jak mam co dorzucić, to dorzucam:) Dodatkowo informuje, że nawet w przypadku wybrania najtańszej opcji wysyłki roślina jest pakowana tak jak przy opcji najdroższej, a wszystko rożni się jedynie opakowaniem (koperta ochronna lub pudełko kartonowe). Generalnie staram się zabezpieczać w taki sposób, że nawet rzucanie nie powinno zaszkodzić przesyłce, ale bez przesady;] Wszystko odnośnie wysyłki do ustalenia ze zwycięzcą po wygranej aukcji. Zachęcam do skorzystania z last minute!


 
Lista ofert kupna
Użytkownik KwotaData
b...9 (63) 61,00 zł nie 11 lip 2010 18:29:38 CEST
E...Z (34) 60,00 złśro 07 lip 2010 16:45:32 CEST
s...y (162) 35,00 złsob 03 lip 2010 12:25:36 CEST
m...s (64) 35,00 złsob 03 lip 2010 13:35:49 CEST
m...0 (29) 30,00 złpią 02 lip 2010 16:45:17 CEST
r...t (27) 7,00 złczw 01 lip 2010 23:44:24 CEST
Dlaczego nie widać nazw Kupujących?
Wyświetleń: 1

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu