Podgląd strony do wydruku

Niniejszy komunikat nie zostanie wydrukowany.


Wydrukuj

Cena Kup Teraz

239 zł

Liczba sztuk:

z 99 sztuk
dostępne dla płatności
od 300 zł do 20 000 zł
Koszty dostawy
Przesyłka kurierska 50 zł
Wszystkie opcje

Przybliżony czas realizacji: do 8 dni (szczegóły)

Czas na zwrot: 10 dni (szczegóły)

Sprzedający Judytaaaa (1359)
Wszystkie przedmioty sprzedającego
Sklep "Empire - Fabryka Mebli"
Pytanie do sprzedającego
Dane firmy
Stan: Nowy Waga (z opakowaniem): 30.00 [kg]

Witamy na naszej aukcji, przedmiotem aukcji są fabrycznie nowe moduły solarne z krzemu amorficznego firmy SUNGEN ( model SG-HN100-GG o mocy 100 W ) Silicon Thin Film Module ( technologia cienko warstwowa )



Panele amorficzne są obecnie najlepszym rozwiązaniem na warunki panujące w Polsce, mają one dłuższy czas pracy w porównaniu z panelami mono i polikrystalicznymi. Moduły pracują w warunkach słabego nasłonecznienia ( Panel postawiony nawet w mieszkaniu z dostępem do światła potrafi generować prąd ) Panele te montuje się na dachach a nawet balustradach budynków dodając nowoczesnego stylu ( często montowane są w oszkolonych budynkach, dzieki czemu panele idealnie sie konponują z architekturą)

Certyfikaty:EN/IEC 61646,EN/IEC 61730, dodatkowo 10 letnie ubezpieczenie sprawności 90% mocy nominalnej w

Ergo, Niemcy.

Dlaczego Panel Amorficzny ? Sprzedawcy paneli monokrystalicznych często błednie informują o wyższości monokryształów. Prawda jest taka, że pojedyńcze ogniwo monokrystaliczne o kształcie ośmioboku, w który można wpisać okrąg o średnicy „d” ma zbliżoną moc wyjściową w porównaniu z kwadratowym ogniwem polikrystalicznym o boku „d” . Na takiej samej zaś powierzchni szyby modułu można ułożyć zawsze taką samą ilość kwadratów co ośmiokątów. Stąd wnosek pojedyńcze fotoogniwo monokrystaliczne jest wydajniejsze niż polikrystaliczne o takie samej powierzchni, jednak w przypadku paneli zasada ta jest bez znaczenia bo powierzchnia modułu monokrystalicznego jest w sporej części niewykorzystana. Zasada wyższości monokryształów sprawdza się wyłącznie w modułach typu BIPV gdzie przez oszklone dziury pomiędzy fotoogniwami monokrystalicznymi może wpadać światło do wnętrza budynku. Wyższa cena ogniw monokrystalicznych bierze się jedynie z wyższego kosztu energii na wyhodowanie (metodą naszego rodaka Jana Czochralskiego) monokryształu w porównaniu z hodowlą struktury multikrystalicznej

Najtansza cena w przeliczeniu na jeden wat, Dzieki zawansowanej technologi produkcji paneli amorficznych, uzyskują one niski wskaznik kosztów za jeden wat. bierze to się z tego iż do produkcji zuzuwa się niewielką ilość krzemu w porównaniu z innymi panelami, Cały proces wytwarzania jest zautomatyzowany co dodadkowo obniża koszty tych paneli.


Zobacz jak wygląda produkcja w Sungen

Drugim istotnym czynnikiem jest brak opłat celnych UE na panele z krzemu amorficznego.
Cła antydumpingowe na chińskie panele w wysokości ok. 47% dotyczyć będą wyłącznie paneli z krzemu krystalicznego.

Aby obniżyć wzrastające właśnie koszty inwestycji w oczekiwaniu na ustawę o OŹE jest możliwość skorzystaniaz z dotowanego, taniego kredytu na instalacje fotowoltaiczne oferowanego przez banki wspóółpracujące z NFOŚiGW.Również poszczególne gminy i miasta mają własne programy wsparcia incjatyw ekologicznych realizowane we współpracy z WFOŚiGW. Zapytaj zatem u źródła. Jeżeli nie uda Ci się uzyskać oficjalnego wsparcia to istnieje jeszcze możliwość obniżenia ceny nabycia systemu fotowoltaicznego wraz z instalacją do celów grzewczych (C.W.U. i C.O.) z 8% VAT zamiast 23%. W tym celu skontaktuj z nami swojego instalatora lub zleć nam wyszukanie go dla Ciebie.


Informacja o producencie.
Firma „Sungen”, jest członkiem grupy „Anwell”, jest to specjalistą od krzemowych modułów cienkowarstwowych (a-Si). Grupa zatrudnia około 3000 pracowników i posiada ponad 500 patentów oraz intelektualnych praw własności na całym świecie. „Sungen” sprzedaje też swoje produkty do ponad 60 krajów na całym świecie. Od niedawna jest także obecna na polskim rynku fotowoltaicznym. Produkcja modułów odbywa się w posiadanej przez Sungen własnej, w pełni zautomatyzowanej fabryce w mieście w Chinach. System i urządzenia produkcyjne został zaprojektowany przez firmę Anwell .
Panele amorficzne w technologii cienkowarstwowej stanowią 20% rynku fotowoltaicznego, Przy produkcji modułów zużywa się mniejszą ilość energii niż w przypadku wytwarzania paneli mono i polikrystalicznych, Tradycyjne panele krystaliczne posiadają warstwe krzemu o grubości 180 mikrometrów, natomiast amorficzne od 250 nanometrów do 1,4 mikrometra , a wiec sto razy ciensza warstwa. Technologia krzemu amorficznego daje oszczędność energii podczas produkcji. Obniża też koszty materiałów, dlatego możemy to nazwać „Prawdziwą zielona technologią” dzieki tanszej produkcji możemy zaoferować atrakcyjną cenę produktu końcowego dla bezpośredniego użytkownika. wszystko to razem wzięte umożliwia bardzo tanią produkcję słonecznej energii elektrycznej, mogącą już teraz konkurować cenowo z energią uzyskiwaną z paliw kopalnych. Taki stan konkurencyjności ekologicznej energii nazywany bywa „grid parity”
Ogniwo Amorficzne zostało wynalezione w 1975 roku, Pierwsze farmy solarne powstałe przy tej technologi pracują nie przerwanie już ponad 27 lat !. Przez te wszystkie lata technologia krzemu cienkowarstwowego zwana „thin film” cały czas jest ulepszana, wzrost efektywności konwersji fotoelektrycznej krzemowych ogniw spowodował wiele zastosowań komercyjnych a dzięki coraz tanszej produkcji jest wykorzystywana w większej skali do produkcji energi w domkach jedno i wielorodzinnych.
Aby uniknąć jakichkolwiek zanieczyszczeń mogących mieć wpływ na jakość produktu, cała produkcja modułów cienkowarstwowych firmy Sungen odbywa się w supersterylnym środowisku klasy 1000 . Podstawowym materiałem do produkcji modułów z krzemu cienkowarstwowego jest szkło. Na początku procesu produkcyjnego szyby są ładowane do maszyny czyszczącej i obrabiającej krawędzie tuż przed laserowym wycinaniem linii izolacyjnych w TCO, tworzącym bazę ogniw. Następnie szkło przechodzi do obróbki chemiczno-plazmowej PECVD , która stanowi najważniejszą fazę produkcyjną. Sungen używa pojedynczego procesu układania warstwy krzemu bezpostaciowego jako najbardziej efektywnego , stabilnego i dojrzałego technologicznie. Po procesie PECVD szyby są poddawane drugiej obróbce laserowej, po której następuje utworzenie tylnej elektrody. Cały proces oraz grubość warstwy krzemu jest precyzyjnie sterowana komputerowo, w sposób gwarantujący zachowanie najwyższej jakości modułu. Następnie szyby są po raz kolejny obrabiane laserowo w celu wykończenia ogniw liniami izolacyjnymi. Następnie krawędzie szyb są przycinane wysokiej mocy laserem, po czym po raz kolejny moduł jest czyszczony i poddawany jest kontroli na lini produkcyjnej. Kolejnym procesem jest aplikacja taśm przewodzących zanim panel zostanie zalaminowany oraz dodanie tylnej skrzynki przyłączeń. Następnie panel przechodzi kolejną inspekcję oraz rejestrację tuż przed pakowaniem. I już mamy gotowe do wysyłki moduły

Dane techniczne:
Modell SG-HN95-GG SG-HN100-GG SG-HN105-GG>
Moc znamionowa Pmax 95W 100W 105W
Otwarty obwod napiecia LZO 92.0V 92.0V 92.5V
Prad zwarcia ISC lub krotki obwod pradowy 1.67A 1.74A 1.81A
Napiecie przy mocy maksymalnej Vpmax 70V 70.5V 71.0V
Maksymalny prad zasilania Ipmax 1.35A 1.42A 1.48A
Temperaturowy wspolczynnik do Vmp -0.36%/K
Temperaturowy wspolczynnik od Vmp +0.13%/K
Temperaturowy wspolczynnik Pm -0.268%/K
Ogniwo a-Si pojedyncze
Rozmiary: mm 1400mm×1100mm×7mm(55.1 inches x 43.3 inches x 0.3 inches)
Ciezar 26.0kg
Rama nie posiada
Przednie szkło Grubość 3.2 mm
Tylnie szkło Grubość 3.2 mm
Puszka przłączeniowa Zgodna z Multi-Contact Type 4
Maksymalne naprezenie systemu 1000VDC (TÜV-IEC61646) / 600VDC (UL)
Maksymalne obciążenie Od śniegu: 5400Pa(IEC Standard) ; Od wiatru: 2400Pa(IEC Standard)
Bezpiecznik 3A
Klasyfikacja ogniowa Klasa C
Temperatura pracy -40~+85 (-40°F ~ +185°F)
Temperatura przechowywania -40~+85 (-40°F ~ +185°F)
Wilgotność przechowywania <85% wilgotności wzglednej.



Aktualnie Sungen pracuje nad technologią podwójnej warstwy , która będzie kombinacją krzemu amorficznego oraz podłożem z mikrokrystalicznego krzemu. Pozwoli to na podniesienie sprawności paneli cienkowarstwowych i uzyskiwanie mocy od 140 do 160 W. Moduły amorficzne Sungen można montować na pionowych ścianach także z powodu ich częściowej przepuszczalności światła. Kolejną sprawą jest pochłaniająca światło struktura powierzchni TCO, która czynni moduły mniej wrażliwymi na kąt, pod którym są zamontowane. Stąd inżynierski pomysł 10 stopniowej konstrukcji wschód zachód na płaskie dachy, która umożliwia pełne wykorzystanie ograniczonych powierzchni. Najważniejszą zaletą jest mniejszy o więcej niż połowę ,w porównaniu z konwencjonalnymi modułami krystalicznymi, współczynnik termiczny mocy. Ma to kapitalne znaczenie w przypadku pracy latem w wysokich temperaturach. Dodatkowo tzw. Efekt Słabego Oświetlenia (Weak Light Effect) pozwala modułom z krzemu amorficznego produkować energię nawet wtedy , kiedy intensywność oświetlenia jest niska. Innymi słowy moduły cienkowarstwowe startują do pracy wcześniej o poranku i kończą pracę później, tuż przed zmierzchem. Moduły cienkowarstwowe są także bardziej odporne na efekt bliskiego zacienienia, co umożliwia im zastosowanie w systemach fotowoltaicznych zintegrowanych z elementami budowlanymi (BIPV) oraz w instalacjach dachowych

Inne Nasze Aukcje na Allegro
Animowany Panel Aukcji , autor Dawid Gryglicki goliatek86@gmail.com

Wersja do druku

Wyświetleń: 540