Archi-wizator aukcji
Data archiwizacji: 2008-06-29 21:33:49 CEST
Oryginalna aukcja: http://www.allegro.pl/item357204526.html
Zobacz rowniez wersje z zarchiwizowanymi obrazkami (beta)

Najpiękniejsze Coupe w historii BMW, 635 CSi,E24! (357204526) - Aukcje internetowe Allegro

Pomoc

 
Najpiękniejsze Coupe w historii BMW, 635 CSi,E24! (numer 357204526)
 

Dane
Aktualna cena 15 000,00 zł
Do końca: Zakończona
(czw 15 maj 2008 12:28:15 CEST)
Sprzedający petromar (218)
Ofert kupna 11
Najwyższa oferta PAWEL911T (111)
Lokalizacja czeladz
Koszt przesyłki pokrywa Kupujący
Sprzedaż zakończona
  Kupujący: PAWEL911T (111)

Kwota do zapłaty: 15 000,00 zł (plus ewentualne koszty transportu)



Transport i płatność
Opcje transportu Formy płatności
Przesyłka pocztowa (list polecony/paczka)
Odbiór osobisty
 Wpłata na konto bankowe (płatność z góry)  Koszt wysyłki: brak danych

Opis
Rok produkcji 1985
Przebieg [w km] 223600
Pojemność silnika [w cm3] 3500
Moc silnika [w KM] 217
Skrzynia biegów Automatyczna
Rodzaj paliwa Benzyna
Typ Sport/Coupe
Liczba drzwi 2/3
Kolor Bordowy
Stan Używany
Uszkodzony Nie
Wyposażenie Alufelgi, Centralny zamek, Elektryczne lusterka, Elektryczne szyby, Komputer pokładowy, Lakier metallic, Skórzana tapicerka
Informacje dodatkowe Bezwypadkowy, Zarejestrowany w Polsce

Nowa strona
 
 
 
   

petromar3@wp.pl

502-244-626

 

 
   

Osoby maj±ce poniżej 15 komentarzy lub z duż± liczba negatywów przed licytacji proszę o podanie na meila numerów tel.komórkowych i stacjonarnych inaczej oferty będą usuwane

 

 
   

wpłata na konto lub pobranie(dla użytkowników z minimum 30 komentarzami)

 

 
   

zawsze wysyłam priorytetem poleconym w momencie wpłaty należności

 

 
BMW 635 CSi - E24 1985r
Szanowni Państwo, mam do sprzedania jeden z najpiękniejszych modeli wyprodukowanych przez BMW - wspniałe wielkie coupe BMW e24 635CSi z roku 1985.O tym aucie marzyły miliony gdy wprowadzono je do sprzedaży ale z racji ceny nieliczni mogli sobie na taki zakup pozwolić.Obecnie wartość tego modelu rosnie z roku na rok, a w Niemczech zdarzaja się oferty powyzej 30 tyś Euro a czasopisma o klasycznych samochodach uważają że właśnie teraz jest najlepszy moment na kupienie tego modelu po atrakcyjnej cenie, a kiedy skończy 25 lat stanie się bardzo poszukiwanym klasykiem !!!!!

Trochę historii....
Najwyższej  klasy 2 drzwiowe luksusowe sportowe coupe nazwane Bawarskim Expresem uznawane przez wielu za najpiękniejsze BMW wszech czasów.Wyprodukowano tylko 86219 takich samochodów od 1975 do 1989 a rok 1985 to 4573 szt.
W aucie zakochali się też amerykanie, i tam auto było rozchwytywane,lecz nieliczni je kupowali ponieważ jego cena czerokrotnie przekraczała koszt nowego Mustanga, a za model z literk± M można było kupić dwie corvety.
Pierwsze modele szóstki opart były na podwoziu E12 serii 5.W 1982 platform± była E28 wraz z poprawionym zawieszeniem,silnikiem,wnętrzem i komputerowym zarz±dzaniem silnikiem.
AUTO.....
Auto pochodzi z 1985 roku. Sprowadziłem je w zeszłym roku  i zarejestrowałem.Sprowadziłem je z przebiegiem  222tyś km i przejechałem około 1,5 tyś.Na przebieg posiadam dokumenty z niemieckiej DEKRY z szczegółowymi parametrami silnika i zawieszenia !!!!!!!!!!!!!!.Auto kupiłem od osoby prywatnej - jedynego własciciela od zakupu!!!!!!
Mechancznie auto byo w swietnej formie, blacharka jak na ten rocznik również.Nic nie było poniszczone wszystko bez zarzutu bardzo zadbane - widać ze własciciel traktował je wyj±tkowo - bo do codziennej jazdy miał BMW 7,środek auta wygl±dał jak nowy,był to welur - (posiadam go do tej pory i mogę sprzedać w bardzo fajnej cenie)-  który wymieniłem na skórzaną tapicerkę RECARO z najwyższych modeli - posiada regulację długo¶ci siedziska!!! w pięknym kolorze..... a jej stan jest naprawdę perfekcyjny - widziałem już wiele 6 ze skórą ale ta jest naprawde przepiękna i zadbana........ a co do komforu jazdy wiadomo że jest on najwyzszy  właśnie w fotelach tej firmy!!!!


Co do lakieru  mojej szóstki to postanowiłem ją odnowić i  całą pomalować,szukałem kumatego lakiernika i po wizycie w jednej z lakierni - mój wybór padł na ten zakład gdzie własciciel mnie zapewniał ze będzie ok,niestety pierwsze kłopoty zaczeły się już po paru dniach gdy zapytałem co juz zrobił oswiadczył że mają dużo aut i muszę poczekać,...ale jak już skończył - niestety nie popisał się za bardzo - to jedyna słabsza strona szóstki.Co prawda jestem z nim umówiony na poprawki więc powinno być lepiej.Teraz jednak mam już namier do świetnego lakiernika który maluje zabytki i za 3500-3800 auto może być jak z fabryki....
Mechanicznie po sprowadzeniu auta wymieniłem rozrząd,wyregulowałem silnik który teraz pracuje idealnie,powymieniałem wszystkie możliwe płyny i  parę rzeczy które w serwisie stwierdzili ze warto zrobić i aktualnie mechanika i silnik jest bez zarzutu i nie wymaga wkładu finansowego!!!!



Ponieważ auto jest w kolorze ciemne bordo,postanwiłem dla kontrasu zrobić środek jasny i założyć przepiękną skorzaną tapicerkę Recaro w jasnym kolorze - założyłem ją z innej szóstki wersji M - kubełkowe siedzenia z regulacją długości siedziska - najlepsze jakie mogą byc założone do tego auta.Fotele tylne są w idealnnym stanie a przód oprócz paru wyciągniętych nitek(które u tapicera mogą być naciągnięte- koszt ok 60zł) też sa super,a poza tym po prostu świetnie się prezentują!!!!!
Auto sprzedają na 16 calowych felgach  aluminiowych ACT z szerokim - a z tyłu z mega szerokim polerowanym rantem.    
Auto wygląda na nich pięknie!!!


Elektryka działa wyśmienicie,wszystkie szyby chodzą płynnie,oświttlenie auta zewnętrzne  jak i wewnętrzne ok, z tyłu prawy klosz nie posiada rogowej szybki ale w miarę czasu postaram się ją założyć,oraz prawe lusterko założe na mój koszt .W prawym zamku niekompletny zamek - tzn brak tylko ochronki lecz zamek centralny działa normalnie - jeśli ktoś chce może wkładkę(ochronkę) dokupić - w ASO 149zł......... własnie co do kosztów utrzymania....praktycznie wszystkie częsci są dostępne w ASO a ich ceny są na normalnym poziomie dużo elementów zawieszenia pasuje d E28 więc i lista tanich zamienników jest szeroka, a ja ze swojej strony zawsze chętnie pomogę w razie problemu.
Podsumowując....
Auto które sprzedaje to nie jest auto które jak większość nie było sprowadzone jako powypadkowy wrak tylko jako jeżdzące auto w pełni sprawne - dokumentują to zdjęcia sprzed lakierowania,wszystko jest zadbane auto zimą jeżdzone żadko - ale nie stało w garażu bezczynnie - wiadomo że szóstki i ich silniki bardzo nie lubią bezczynności i stania w garażu,tylko ja nim jeżdzę i nikomu nie użyczam, co najważniejsze  - auto jest garażowane,płyny wymienione,ale co najważniejsze !!!---jeździ tylko na benzynie 98 oktanowej ołowiowej(bo innej już nie ma) z rafineryjnym dodatkiem ołowiu - co zapobiega wypalaniu !!!!!! przyszłemu nabywcy JAKO GRATIS dam około 2 litrów dodatku - które starczą na około 15 tyś kilometrów - tego dodatku nie kupicie nigdzie i nigdzie nie znajdziecie w internecie - ewentualnie jeśli ktoś ma znajomości na rafinerii to dostanie.!!!!!!!
Do auta oczywiście jest dowód rejestracyjny,polisa ubezpieczeniowa ważna do 28.10.2008r ,ważne badania techniczne - do 20.10.2008r,dokumenty zakupu,przeglądu z dekry z niemiec.
Do auta dołączam koła zimowe - oryginalne z kołpakami 14,dodatek o którym pisałem ,za małe pieniądze całą tepicerkę comfort sitze(do ustalenia) oraz specjalną pastę do chromów i nikli -zeby te elemeny swieciły się i przepięknie wyglądały a przyszły własciciel miał radość z zazdrosnych spojrzeń innych kierowców
Podam namiary na genialnego lakiernika jeśli ktoś chce mieć auto jak z fabryki ,oraz adresy dobrych serwisów BMW ASO jak i specjalistycznych na terenie ślaska......
Zapraszam do obejrzenia autka



Petromar3@wp.pl, 502-244-626

 
 
   

Dodano 2008-05-02 12:03

w związku z pytaniami-do lakiernika i dlaczego lakierowałem całe auto i czy napewno nie było powypadkowe-------- otóż auto było na 100% bezwypadkowe - mam zdjęcia sprzed lakierowania na którym widać gdzie i jakie były ogniska korozji czyli  przednie błotniki - wada konstrukcyjna każdej 6-woda gromodzona w górnej częsci błotnika nie odparowywała) - wstawione blaszki i doszpachlowane, oraz tylne nadkola ślady korozji(ale nie dziury!!!),reszta czyli bagażnik bez śladu jakiejkolwiek korozji, drzwi również bez korozji mocowania też zdrowe, ponadto auto zostało zabezpieczone od podwozia środkiem anty korozyjnym.... w paru miejscach zchodził lakier na masce i na dachu więc z tej racji lakierowałem całe auto a nie poszczególne elementy aby po całej pracy nie było różnicy w odcieniu poszczególnych elementów... i wszystkie te miejsca mam dokładnie sfotografowane przed malowaniem i mogę wysłać takie zdjęcia na meila..

a co zepsuł lakiernik...? aż mnie gotuje jak o nim pomyśle...po prostu nie ma lustra jak na taki ciemny kolor - wiem ze to nie fabryczna komora ale można było dużo lepiej, i są paprochy w kilku miejscach ...można je oczywiście usunąc pastą polerską i papierem...ale tak jak napisałem wymusiłem na lakierniku poprawki które będa za darmo oczywiście w ramach "jego gwarancji"

a co do pytań o środek ołowiowy do benzyny, to niestety nie posiadam go na sprzedaż nawet za dobrą cenę.!! !


Dodano 2008-05-04 14:45
w związku z pytaniami----- tapicerke o której napisałem w aukcji - to tapicerka comfort sitze - materiałowa pepito w stanie idealnym...cały komplet fotele+boczki tył+przód ,boczki posiadają wszystkie spinki i ich montaż jest dziecinnie prosty,na zyczenie mogę wystawić na nie osobną aukcję....pozdrawiam

Dodano 2008-05-06 08:25
w związku z pytaniami autko oglądać można w Czeladzi to jest woj.Śląskie niedaleko Katowic

Dodano 2008-05-10 08:37
mam jeszcze dla licytujących nie lada atrakcję !!!!! istnieje możliwość zamiany dywanów i reszty na cały jasny środek kompletny !!!!! dywany, winyle drzwi, konsola - wszystko!!!!!! zamiana sztuka za sztukę bez ŻADNYCH DOPŁAT !!! tylko przełożyć z auta do auta i mamy prawdziwy RARYTAS !!!! (jest możliwość że zdążę zrobić to sam przed zakończeniem aukcji  ale nie obiecuje)autko będzie wyglądało niesamowicie - są to rzeczy których nie sposób kupić już w ASO !!!!
ponieważ nie można już dodawać zdjęc do aukcji podaję linki do zdjęć tego środka o którym piszę.......
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75a16547465edcb7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13832a850a8657e3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01635fc809386db1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6576fb343da2305.html
wystarczy skopiować adres do przeglądarki ....... zapraszam to naprawdę wyjątkowa rzecz do każdej 6 !!!!


Dodano 2008-05-10 21:53
proszę o przemyślane licytowanie.... JUZ NIE ODWOŁUJE OFERT.....!!!
Dodano 2008-05-11 14:53
w związku z licznymi pytaniami NIE ZAMIENIAM AUTA NA INNE !!!!!
Dodano 2008-05-12 07:56
muszę poprawic jedną rzecz z opisu - mianowicie fotele sportowe to nie recaro a SPORTSITZE BMW(kubełkowe sportowe siedzenia), w sumie to bez różnicy ale piszę ponieważ się pomyliłem  one prawie się nie różnią no i nie są sygnowane przez reacaro i do tego modelu ich chyba nie było więc BMW zrobio swoje....pozdrawiam i zapraszam do dalszej licytacji
do chwili obecnej nie udało mi się jeszcze przełóżyć jasnych dywanów i reszty jasnego wnętrza o których pisałem w aukcji z powodu braku czasu ale jak nadmieniłem wystarczy się pogimnastykować samemu i zrobione...


Lista ofert kupna
Użytkownik KwotaData
PAWEL911T (111) 15 000,00 zł sob 03 maj 2008 21:33:42 CEST
czarna_perla77 (38) 14 900,00 złpon 12 maj 2008 11:14:24 CEST
pettro1 (33) 14 500,00 złnie 11 maj 2008 12:13:11 CEST
jolcia170 (10) 13 500,00 złsob 03 maj 2008 23:52:53 CEST
princzi (431) 10 101,00 złsob 03 maj 2008 09:40:36 CEST
marcinbmwe30 (43) 9 000,00 złpią 02 maj 2008 09:02:13 CEST
Swiat-BMW-Czesci (24) 7 000,00 złczw 01 maj 2008 17:57:37 CEST
djleon1 (62) 6 000,00 złczw 01 maj 2008 17:46:32 CEST
struniawski (26) 5 000,00 złczw 01 maj 2008 16:21:07 CEST
rino3 (38) 1 000,01 złczw 01 maj 2008 13:30:14 CEST
furman- (117) 3,00 złczw 01 maj 2008 13:15:42 CEST

Oferty wycofane przez Sprzedającego
Data odwołania Data złożenia oferty UżytkownikPowód
2008-05-10 21:49:51 2008-05-05 20:36:44 lukasz_wlo (494) na prośbę kupującego
Wyświetleń: 8632

up

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu