Archi-wizator aukcji
Data archiwizacji: 2018-03-05 01:17:49 CET
Oryginalna aukcja: http://www.allegro.pl/item5595930412.html
Zobacz rowniez wersje bez zarchiwizowanych obrazkow

SPRĘŻYNKI PRYZMATYCZNE 250ML, HETP 20MM (5595930412) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

SPRĘŻYNKI PRYZMATYCZNE 250ML, HETP 20MM (5595930412)

do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
28,00 zł
z 17 sztuk
Dostawa
  • Przesyłka kurierska 16,00 zł
  • Przesyłka kurierska pobraniowa 26,00 zł
  • lokalizacja: Kraków, Polska
  • czas wysyłki: do 3 dni

Opis

trade@marxam-project.pl +48 506 693 950 Dlaczego my

Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas sprawą najważniejszą, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zamówienia były realizowane błyskawicznie, a oferowany towar był najwyższej jakości. Dzięki zaangażowaniu naszych fachowców, którzy chętnie udzielają porad, zakupy w naszym sklepie internetowym, oraz w naszym Salonie Sprzedaży stają się czystą przyjemnością. Serdecznie zapraszamy!

Regulamin

Regulamin zakupów znajduje się na stronie: http://marxam-metalshop.eu/regulamin-zakupow

Kontakt

http://marxam-metalshop.eu

tel. +48 506 693 950
Marxam Project

Marcin Bauer
ul. Wodna 2 30-556 Kraków

Napisz do nas:
trade@marxam-project.pl SPRĘŻYNKI PRYZMATYCZNE 250ML, HETP 20MM     Charakterystyka produktu

Sprężynki pryzmatyczne kwasoodporne- wypełnienie kolumn destylacyjnych.

HETP - 20 mm!

Zalecane stosowanie do średnicy kolumny do 65mm, powyżej tej średnicy zalecamy stosowanie większych sprężynek o wysokości HETP 40mm.

Unikalną cechą oferowanych pierścieni jest wolna przestrzeń między zwojami.
Pozwala ona na rozwinięcie powierzchni międzyfazowej styku cieczy i gazu, dodatkowo powodując zmniejszenie oporów przepływu.
Następną ważną sprawą jest geometria i sposób zwinięcia zwojów. Nieumiejętne dobranie tych parametrów może spowodować spadek rozdzielczości nawet o kilkadziesiąt procent!

Poniżej przedstawiam parametry techniczne pierścieni:


1. materiał – stal kwasoodporna AISI 304
2. ciężar właściwy – 880 g/dm³
3. wymiary – 4,4 x 5,5 x 0,24 mm
4. powierzchnia właściwa (p/v) – 1900 dm²/dm³
5. objętość wolna - 0,89
6. maksymalne obciążenie cieplne – 115 W/cm²
7. HETP – 20 mm

Stal kwasoodporna (KO) na przestrzeni lat wyparła z przemysłu rektyfikacyjnego miedź. Zalety stali to lepsza odporność chemiczna i neutralność w środowiskach agresywnych. Cechy te powodują, że metal ten doskonale spełnia wymagania przemysłu spożywczego.

Innym istotnym parametrem, któremu warto poświęcić kilka słów, jest maksymalne obciążenie cieplne. Decyduje ono o mocach grzewczych, na których powinna pracować kolumna. W warunkach domowych obciążalność urządzeń elektrycznych z reguły nie przekracza 4000 W. Podobnie jest z mocą rzeczywistą popularnych taboretów gazowych. Dlatego oferowane sprężynki zostały zoptymalizowane pod obciążenie 1500 - 4000W.

Warto wiedzieć, że wypełnienie pracuje optymalnie jedynie po jego dobrym zwilżeniu. Aby je osiągnąć powinniśmy doprowadzić do tzw. zalania kolumny. Do zainicjowania tego zjawiska potrzebna jest odpowiednia moc grzewcza. Maksymalne obciążenie cieplne jest parametrem pozwalającym w łatwy sposób wyznaczyć odpowiednią moc dla naszej kolumny. Wystarczy jego wartość przemnożyć przez pole powierzchni przekroju kolumny liczone w cm².

Następnym ważnym parametrem jest HETP (Height Equivalent to the Theoretical Plate), czyli wysokość równoważna jednej półce teoretycznej. W teorii rektyfikacji przyjmuję się, że pojęcie półki teoretycznej oznacza jeden element kolumny, na którym zachodzi pojedynczy akt destylacji (czyli odparowanie i skroplenie). Można to też porównać do jednego procesu destylacji prostej wykonanej przy użyciu kotła i chłodnicy.

Należy pamiętać, że dokładność rozdzielania składników cieczy zależy od liczby takich pojedynczych aktów destylacji. Im więcej półek teoretycznych posiada kolumna, tym lepiej. Przykładowo dla 15% roztworu wody i etanolu potrzeba około 6 destylacji prostych, aby osiągnąć spirytus o mocy 93%. Gdybyśmy to robili przy pomocy garnka i chłodnicy, zabrałby to dużo czasu i energii. Kolumna rektyfikacyjna z wypełnieniem dającym 6 półek teoretycznych pozwala uzyskać to samo w jednym procesie, zamiast w sześciu.

Diagram pokazuje, jakiej potrzebujemy wysokości usypu popularnych wypełnień, aby nasza kolumna mogła pracować z rozdzielczością 6 półek teoretycznych.

Jak widać wypełnienie ceramiczne słabo się sprawdza w domowych kolumnach. Co prawda w wysokich pomieszczeniach można wstawić kolumny o zasypie 150 cm. Pozwala to uzyskać na ceramice 10 półek i spirytus ponad 94%. Będzie on jednak słabej jakości - z dużą ilością zanieczyszczeń.

Tabela obok wykresu pokazuje jak rośnie stężenie etanolu z każdym następnym aktem destylacji. Analizując ją, można dojść do wniosku, że 23 półki wystarczają, aby osiągnąć maksymalne stężenie.

Należy wiedzieć, że wysokie stężenie (duża procentowość) nie do końca przekłada się na czystość. W nastawach drożdżowych (zwanych zacierami lub cukrówkami) znajduje się ponad 200 substancji, których należy się pozbyć. Najogólniej można je podzielić na frakcje lekkie (aldehydy, aceton, eter) i frakcje ciężkie (fuzle). Niektóre z nich tworzą azeotropy o temperaturze wrzenia bliskiej etanolu i są bardzo trudne do usunięcia. Lata doświadczeń naukowców wykazały, że dla uzyskania względnie czystego alkoholu kolumna musi mieć co najmniej 40 półek teoretycznych. Ale prawda jest taka, że choćbyśmy mieli nawet 100 półek, to i tak nie uzyskamy czystości doskonałej. Zawsze pozostają śladowe ilości zanieczyszczeń liczone w setnych lub tysięcznych jednego procenta. Często pozostają one poza zakresem wyczuwalności smakowej przeciętnego konsumenta. Właśnie takie niuanse decydują o jakości najlepszych spirytusów.


Powyższe fakty jasno pokazują, dlaczego wysokość jednej półki (HETP) jest tak ważna dla małych kolumn domowych, które dysponują niewielką wysokością zasypu.


Dla kolumny 100cm ceramika pozwala uzyskać jedynie kilka półek. Stosując zmywaki (druciaki) zbliżymy się do 30 półek. Zaś posiadając odpowiednie sprężynki uzyskamy aż 50-60 półek. Dopiero taka rozdzielczość umożliwia oczyszczenie z najbardziej odpornych na rozdzielenie substancji.

Dostawa i płatność
od 16,00 zł

Lokalizacja: Kraków, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
100
czas realizacji
4-5 dni roboczych
Odbiór osobisty po przedpłacie
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
3 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Przesyłka kurierska pobraniowa
pierwsza sztuka
26,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
100
czas realizacji
4-5 dni roboczych
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
3 dni robocze
Dodatkowe informacje

Przy wysyłce za granicę, prosimy o wcześniejszy kontakt w sprawie kosztów przesyłki na adres trade@marxam-project.pl Salon Sprzedaży gdzie możecie Państwo dokonać odbioru osobistego znajduje się przy ulicy Wodnej 2 w Krakowie.

Punkty odbioru

Marxam Project Marcin Bauer
ul. Ujastek 11
30-969 Kraków
woj. małopolskie
email: marketing@marxam-project.pl
tel.: 506-693-950

  • poniedziałek - piątek 08:00 - 15:00

płatność tylko kartą
do odbioru w 2 dni robocze
prosimy umówić się na odbiór

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
12 miesięcy

Rodzaj gwarancji

sprzedającego

Okres gwarancji

12 miesięcy
Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Marxam Project Marcin Bauer
ul. Ujastek 11
30-969 Kraków

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
O sprzedającym
Marxam_Project
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

38

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

4,9

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

  • +48 *********** (pokaż)
poniedziałek - piątek
08:00 - 15:00
sobota - niedziela
zamknięte

Pozostałe informacje

email: marketing@marxam-project.pl
telefon: +48 506-693-950
Wyświetlenia:276
Numer oferty:5595930412
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Do góry