Archi

Archi-wizator aukcjiNajczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak długo będzie istnieć Archi?
Raczej nie grozi nam bankructwo, więc myślę, że przynajmniej xx lat (jak na razie minęło 6). Nie mam w planach sprzedaży Archi'ego, nie myślę o tym jak o inwestycji, ma to być po prostu przydatne narzędzie.

Wpisując np. czajnik otrzymujesz listę aukcji, które posiadały w tytule słowo czajnik (wielkość liter nie ma znaczenia, znaki diakrytyczne mają). Wpisując nie czytaj opisu wyszukujesz wszystkie aukcje, które posiadają słowa nie, czytaj i opisu dokładnie obok siebie.

Możesz również użyć wyszukiwania zaawansowanego, tzn. aby wyświetlić wszystkie aukcje z byłego serwisu Aukcje24, wpisz all:aukcje24. Tak samo możesz wyszukiwać z innych serwisów (oprócz Allegro - jest ich za dużo. W przyszłości będzie to jednak możliwe).

Aby wyszukać aukcje wg. ich numeru, po prostu go wpisz. Np. 218919426 wyszuka konkretne aukcje, a 2189 wyszuka wszystkie z numerem zawierającym 2189.

Archiwizacja obrazków?
Więcej informacji na temat tej funkcji znajdziesz w tym artykule.

Jak długo przetrzymywane są aukcje?
Aukcje nigdy nie są usuwane, będą "trwać wiecznie" ;-)

Jak bezpieczny jest Archi?
Kopie zapasowe tworzone są co kilka godzin i wysyłane na niezależny serwer. Nie ma praktycznie możliwości utraty danych.

Czemu większość aukcji z eBay ma niepoprawny tytuł?
Jest to spowodowane tym, że stary skrypt nie potrafił dobrze wyciągnąć informacji z eBay. Od jakiegoś czasu nie stanowi to problemu (tytuły już są OK). Starsze aukcje postaram się poprawić jak tylko znajdę trochę czasu.

Zmiana domeny Archi'ego?
6 czerwca 2008r. nastąpiła zmiana domeny z dawnej archi.inos.int.pl na nową archi.inosak.org. Stara domena była podpięta do systemu INT.PL, który ostatnio nie grzeszył stabilnością serwerów nazw (Archi znikał na kilka godzin), więc zdecydowałem się przenieść wszystko na moją własną, płatną domenę z moimi DNS. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie linki prowadzące do archi.inos.int.pl przestaną nagle działać - po prostu nastąpi przekierowanie na archi.inosak.org. Wcześniej nie miałem żadnej gwarancji ile jeszcze lat podziała INT.PL, a teraz mam nad tym pełną kontrolę.Copyright by inosak © 2006-2017